T.C. MERKEZ BANKASI DÖVİZ KURLARI DOLAR: 2.2527 EURO: 3.0563       MAVİ TUR ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN

Kemer Kekova Kemer Mavi Tur

 
Tur Kodu   113 Kemer Kekova Kemer
TUR
Tur Tarihi Seçin  
     
   
Hareket Yeri: : Kemer Yat Marina
Ziyaret Edilecek Yerler: : Kemer ( Marina ) - Olympos - Adrasan Koyu - Çayağzı Koyu ( Demre ) - Gökkaya - Kale Köy ( Kekova ) - Simena - Finike - Ceneviz Limanı - Phaselis - Sıçan Adası ( Topcam )
     
%25   935 TL Çift Kişilik Kabinde Kişi Başı: 700 TL'dan Başlayan Fiyatlarla..
  1.465 TL Kabinde Tek Kişi: 1.100 TL'dan Başlayan Fiyatlarla..
     

Tur Programı

KEMER - KEKOVA - KEMER MAVİ TUR

7  GECE 8 GÜN   / 7 GECE YAT KONAKLAMASI 

(11-04)- (24-10)Tarihleri Arasında  Her C.tesi , Pazar , P.tesi Kesin Haraket

‘’ Mavi ye Yolculuk Hiç Bu Kadar Ulaşılabilir Olmamıştı ’’

1. GÜN

  Saat 15:30’ dan itibaren sizleri karşılayacak görevlilerimiz eşliğinde kamaralarınıza yerleşebilirsiniz. Erken gelen misafirlerimiz eşyalarını dilerse Aborda Yatçılık ofisine bırakabilirler. Tüm misafirlerimizin tekneye yerleşmesinden sonra akşam yemeğimizi yemek üzere toplanıyoruz.

2. GÜN : OLYMPOS & ADRASAN

  Kahvaltımızı aldıktan sonra Maviye ve Tarihe olan Yolculuğumuza başlıyoruz. Kaptanımızın bizi götürdüğü yer; uğruna onlarca savaş yapılmış olan tanrılar kenti,  Olympos!.. Öğle yemeğinden sonra büyüleyici Olympos manzarasını arkamızda bırakıyoruz. Caretta caretta kaplumbağaları eşliğinde geceyi geçireceğimiz Adrasan Koyu'na varıyoruz. 

3. GÜN : ÇAYAĞZI ( DEMRE ) & GÖKKAYA

  Tekne mürettebatımız ve kaptanımız sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uyanıp hazırlıklara başladılar bile. İlk durağımız ; Bizans Dönemi'nde  çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Noel Baba’nın yaşadığı ve  bir Likya kenti olan Myra Harabeleri gezisine (ekstra) katılabileceğiniz, Çayağzı Koyu. Dileyen misafirlerimiz karada gezinti yapabilir yada masmavi berrak suların tadını çıkarabilir. Akşam yemeği ve geceleme için rotamız Gökkaya Koyu.

4. GÜN : KALE KÖY ( KEKOVA ) & SİMENA & ÜÇ AĞIZ

  Kahvaltımızın ardından, demirleri aldık ve Kekovaya doğru yola çıkıyoruz.  Kekova Batık Şehrine yakın geçen teknemizden adadaki harabeleri görüp fotoğraflarını çekebilirsiniz, adada demirlemek ve karaya çıkmak tarihi eserleri korumak için yasak oldugundan bu güzide yeri sadece belirli bir mesafeden izleyebiliyoruz. Burayı  izlerken öğlen yemeği için Kale Köy’e vardık bile. İsterseniz ,Kekova Adası'nın karşısında, Kale Köyü'nün hemen arkasındaki tepe ve onun yamaçlarında kurulu 300 kişilik tiyatro kalıntıları ve Ceneviz Kalesi bulunan Simena'yı ,dilerseniz Xantos-Patara’yı gezmek için bölgede düzenlenen turlara (ekstra) katılabilir yada kıyıda sakin bir gezinti ve koyda yüzme imkanını değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeğimizi Akdenizin güzel koylarından birinde yiyor ve geceyi geçirmek üzere Üçağız Koyu'na demirliyoruz.

5. GÜN : FİNİKE

  Kahvaltıdan sonra rotamız Finike Koyu. Portakallar Diyarı Finike'deki yüzme ve öğle yemeği molasından sonra geceyi geçireceğimiz Finike Marina'ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Arykanda Turu'na katılabilir.

6. GÜN : CENEVİZ LİMANI & PHASELİS

  Günün en önemli öğününü aldık ve kaptanımız bizi  Ceneviz Limanı'na götürüyor. Öğle yemeğinin ardından M.Ö VII. yüzyılda Rodosluların Kolonisi olarak kurulan ve sahilinde çok zengin eserlerin bulunduğu Phaselis Antik kentini gezebileceğiniz  Phaselis Koyu'na gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Phaselis Koyu'nda.

7. GÜN : SIÇAN ADASI (TOPCAM)

  Sabah kahvaltı sonrası Phaselis’e küçük bir ziyarette bulunup, hüzünle veda ederek, Sıçan Ada’sına doğru yol alıyoruz. Kıyıdan güney kısmına doğru incelmesi nedeniyle kuzeye doğru bakan bir sıçanı andırdığı için bu adaya  Sıçan Ada’sı deniliyor. Adada korsanların yaptığı düşünlen kale kalıntıları var. Kaptanımız Adanın civarında yüzme molası veriyor. Öğlen yemeğimizi ada çevresinde yedikten sonra  Setur Marina'ya varıyoruz. Geceleme Setur Marina'da.

8. GÜN : SETUR MARİNA

  Son kahvaltımızı aldıktan sonra, hafızalarmızdaki onlarca güzel hatıra ve kurduğumuz dostluklar eşliğinde vedalaşarak,  sizleri düzenlediğimiz  başka bir Mavi Yolculuk turumuzda, aramızda görmek ümidi ile bu eşsiz Kemer - Kekova - Kemer Mavi turumuzu sonlandırıyoruz.

 

HATIRLATMA :    İlk gece ve son gece yat limanında demirlenecektir. İlk gün servis akşam yemeği ile başlıyor.

10