T.C. MERKEZ BANKASI DÖVİZ KURLARI DOLAR: 2.2527 EURO: 3.0563       MAVİ TUR ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN

İngiliz Limanı Bodrum Mavi Tur

 
Tur Kodu   105 İngiliz Limanı Bodrum
Tur Tarihi Seçin  
     
   
Hareket Yeri: : B. Bodrum Yat Marina
Ziyaret Edilecek Yerler: : İngiliz Limanı - Cleopatra ( Sedir ) Adası - Karacasöğüt Limanı - Çökertme - Yalıçiftlik
     
%25   710 TL Çift Kişilik Kabinde Kişi Başı: 540 TL'den Başlayan Fiyatlarla..
  1120 TL Kabinde Tek Kişi: 840 TL'den Başlayan Fiyatlarla..
     

Tur Programı

İNGİLİZ LİMANI  BODRUM 4 GECE 5 GÜNDÜZ  MAVİ TUR-Salı , Çarşamba ve Perşembe çıkışlı

1.GÜN : İNGİLİZ LİMANI

  Saat 15:30’ dan itibaren sizleri karşılayacak görevlilerimiz eşliğinde kamaralarınıza yerleşebilirsiniz. Erken gelen misafirlerimiz eşyalarını dilerse Aborda Yatçılık ofisine bırakabilirler. Tüm misafirlerimizin tekneye yerleşmesinden sonra akşam yemeğimizi yemek üzere toplanıyoruz. İlk gecemizi İngiliz Limanda geçiriyoruz. Bu liman 2. Dünya Savaşı'nda İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır.  

2. GÜN : KLEOPATRA KOYU & KARACASÖĞÜT LİMANI

        Kahvaltıdan sonra Sedir(Cedrae) Adası'na hareket ediyoruz. Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surları, Dorlar'dan kalma tapınak, 1500 kişilik antik tiyatro ve kubbeli yapılar fotoğraf çekmeyi seven misafirlerimiz için büyüleyici bir fırsattır. Üzeri antik çağ yazıları ile dolu sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı'nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır.       Rivayete göre Mark Antonius bu kumu özel olarak gemilerle Kraliçe Kleopatra için taşıtmıştır. Tarihle iç içe geçen bir günün ardından,  tatlı yorgunluğunluğumuzu atmak ve akşam yemeği için Karacasöğüt Limanı'na doğru hareket ediyoruz ve geceyi burada geçiriyoruz.

3. GÜN : ÇÖKERTME

  Sabah kahvaltısının ardından Çökertme Koyu'na doğru demir alıyoruz. 4 saatlik uzun ama bir o kadar da keyifli bir seyirin ardından şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atıyoruz.  Dantel gibi işli Gökbel köyünün küçük bir semti olan Çökertme sahili, denize girmek için tertemiz kum plajlara sahip. Dilerseniz çevredeki köy yaşamını görmek için köy turuna çıkabilirsiniz. Köy turunun ardından sabırsızlıkla aşçının akşam yemeğini hazırlamasını bekliyoruz. Yemeğin ardından keyifli gece sohbetleri ile  geceyi de bu şirin köyde geçiriyoruz.

4. GÜN : YALIÇİFTLİK

  Kahvaltıdan sonra yüzme molası için birbirinden güzel koylarda seyir sizi biraz acıktıracaktır. Siz eşsiz koyların büyüleyici manzarasına dalmışken aşçımız da öğle yemeği için marifetli ellerini çalıştırmaya başladı bile. Yemeğimizi yedikden sonra Mavi, yeşil ve turquazın en güzel tonlarını yalnız bırakmıyoruz, bolca dinlenip yüzdükten sonra geceyi geçirmek için Yalıçiftlik'e varıyoruz.

5. GÜN : BODRUM

  Kahvaltının Son kahvaltımızı aldıktan sonra kaptan dümeni Bodrum Limanına çeviriyor. Bodrum Kalesi tüm ihtişamı ile bizleri karşılıyor.

Hafızalarmızdaki onlarca güzel hatıra ve kurduğumuz dostluklar eşliğinde vedalaşarak,  sizleri düzenlediğimiz  başka bir Mavi Yolculuk Tur 'umuzda, aramızda görmek ümidi ile bu eşsiz ’İngiliz Limanı – Bodrum Mavi Tur 'umuzu sonlandırıyoruz.

HATIRLATMA :    İlk gece ve son gece yat limanında demirlenecektir. İlk gün servis akşam yemeği ile başlıyor.

47