T.C. MERKEZ BANKASI DÖVİZ KURLARI DOLAR: 2.2527 EURO: 3.0563       MAVİ TUR ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN

Bodrum Bodrum Bayrama Özel Mavi Tur

 
Tur Kodu   103 Bodrum Bodrum Bayram
Tur Tarihi Seçin  
     
   
Hareket Yeri: : B. Bodrum Yat Marina
Ziyaret Edilecek Yerler: : Oraklar - Sea Garden - Çökertme - Molla İbrahim Koyu - Yalıçiftlik
     
%10   999 TL Çift Kişilik Kabinde Kişi Başı: 899 TL'den Başlayan Fiyatlarla..
  1698 TL Kabinde Tek Kişi: 1528 TL'den Başlayan Fiyatlarla..
     

Tur Programı

 BODRUM - BODRUM ( BODRUM RÜYASI ) MAVİ TUR

       4 GECE 5 GÜN   / 4 GECE YAT KONAKLAMASI

 Gruplara Özel Alternatif Kısa Program

 

1.Gün - Bodrum Limanı & Oraklar: 15.30’dan itibaren sizi karşılayacak olan görevlimiz eşliğinde kamaralarınıza yerleşebilirsiniz. Erken gelen misafirlerimiz talep eder ise eşyalarını Aborda Yatçılık ofisine bırakabilirler. Hoş geldiniz kokteylimiz eşliğinde, turumuz ve teknemiz hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra bitmesini istemeyeceğiniz, Maviye olan Yolculuğumuz başlıyor. 5 çayımızı Tavşan burnunda yudumladıktan  sonra , akşam yemeği ve konaklama için odalarımıza geçiyoruz.

2.Gün – Cleopatra (Sedir ) Adası & Karaca söğüt: Kahvaltıdan sonra Sedir(Cedre) Adası'na hareket ediyoruz. Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surları, Dolar’dan kalma tapınak, 1500 kişilik antik tiyatro ve kubbeli yapılar fotoğraf çekmeyi seven misafirlerimiz için büyüleyici bir fırsattır. Üzeri antik çağ yazıları ile dolu sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Cleopatra Plajı'nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius bu kumu özel olarak gemilerle Kraliçe Cleopatra için taşıtmıştır. Tarihle iç içe geçen bir günün ardından Karacasöğüte varıyoruz.

3.İngiliz limanı – Molla İbrahim  İngiliz Limanı'na (Değirmen Bük ) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demir ata bilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.Tatil yorgunluğumuzu atmak ve günü seyir ile geçirdikten sonra akşam yemeği için Molla İbrahim koyuna geçiyoruz.

4. Molla İbrahim Koyu & Yalı çiftlik: Günün en önemli öğününü aldıktan sonra, kaptanımız demir aldı. Rotamız yeşil ve mavinin, insanlardan saklanarak aşkınını yaşadığı, yem yeşil çam ağaçlarının kökünün masmavi sulardan çıktığı, tertemiz havası ve muhteşem doğası ile küçücük bir cennet köşesi, Molla İbrahim Koyu. Günümüzü bu cennet köşede geçirdikten sonra, Akşam yemeği ve konaklama için Yalı çiftlik Koyuna hareket ediyoruz.

5. Gün – Yalı Çiftlik Bodrum Limanı: Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Ege’nin tertemiz berrak sularına kendimizi son kez bırakıyoruz. Aşçımızın sihirli elleri ile hazırladığı son yemeğimizi de yedikten sonra, Bodrum Limana dönüyoruz. Hafızalarımızdaki onlarca güzel hatıra, kurduğumuz dostluklar ve Cevat Şair’in meşhur ‘’Yokuş başına geldiğinde, Bodrum'u göreceksin. Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin. Senden öncekiler de böyle idiler. Akıllarını hep Bodrum'da bırakıp gittiler’’ sözü ile bu eşsiz Bodrum – Bodrum Mavi turumuzu sonlandırıyoruz.

268